Videowall Dijital Bilgilendirme Sistemleri

Videowall Dijital Bilgilendirme Sistemleri

Teknolojik gelişmelerin hız kesmeden devam etmesi hayatımıza yeni teknolojilerin ve sistemlerin dahil olmasına neden oluyor. Video wall adı verilen dijital bilgilendirme sistemi, birden çok ekranın üst üste ya da yan yana konumlandırılması ile oluşan dev ekranlar için kullanılan bir terimdir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Videowall Sistemi Ne İşe Yarar

Yatay ya da dikey olarak kullanılabilen video wall sistemi reklam sektöründe yaygın olarak kullanılan bir sistemdir. Dijital bilgilendirme amacı ile kullanılan sistem yüksek çözünürlük özelliği, hedef kitleye kolay ulaşmasını sağlayan etkili bir reklam aracı olması nedeniyle tercih edilen bir sistemdir. Yüksek çözünürlük özelliğine sahip birden fazla ekranın yan yana ya da üst üste kurulması ile oluşturulan video duvarı kolay kullanılan teknolojisi ile tanıtım ve reklamların daha göz alıcı bir şekilde hedef kitleye ulaştırılmasını sağlar.

Video Wall Sistemi Kullanım Alanları


Video duvarları çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Etkili bir reklam aracı olması nedeniyle kaliteli reklam ve tanıtım yapmak isteyen firmaların öncelikli tercihi olarak reklam piyasasında önemli bir yere sahiptir. Dev şirketler, ünlü markalar, perakende mağazalar, oteller, stadyumlar, konser salonları, ulaşım sektörü ve güvenlik kontrol odaları videowall dijital bilgilendirme sistemi kullanılan başlıca alanlardır. Sistem kurulumunda hareketli paneller kullanılabileceği gibi video wall ekranlar duvara da monte edilebilir. Ekranlar yan yana ya da üst üste monte edilebilir. Sistemin kurulumu sistemin kullanım amacına uygun şekilde yapılmak zorundadır. Hangi amaçla kullanılacağı belirlendikten sonra montaj ve kurulumu yapılır.