Fiber Optik Kablo Nedir

Fiber Optik Kablo Nedir

Fiber Kablo

Teknolojik gelişmeler beraberinde yeni kavramları ve uygulamaları da beraberinde getirmeye devam ediyor. Son yıllarda özellikle internet erişimi alanında kullanılmaya başlanan fiber optik kablolar da bu anlamda hayatımıza dahil olan kavramlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Fiber optik, saf camdan oluşan bir yapıdır ve insan saçı inceliğindedir. Hassas bir yapıya sahip olan fiber optik hassas bir cam ip üzerinden ışığın iletilmesi prensibi ile çalışır. Fiber optik kablolar en çok internet alanında kullanılır, internete daha hızlı erişim sağlar. Bu nedenle günümüzde internet erişiminde fiber optik kablolar kullanılmaya başlandı. Yüksek teknoloji alanında marka haline gelen 130 yılı aşkın deneyimi ve uygun fiber optik kablo fiyat listesi ile hizmetinizde.

Fiber Optik Nedir

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza giren fiber optik kablolar veriyi ışık hızı ile iletir. Yani fiber optik ile söz konusu veri, saniyede 300 bin km hızla karşı tarafa iletilir. İletişimin, özellikle internet erişiminin bu denli olduğu günümüzde bu kadar yüksek bir hızla erişim sağlayan sistemlere ihtiyaç vardır. Bu nedenle telekomünikasyon alanında, uzak mesafelere hızlı veri aktarımı amacı ile tasarlanmış olan fiber optik kablolardan yararlanılıyor. Telekomünikasyon alanında uzun yılların bilgi ve tecrübesine sahip olan tr.prysmiangroup.com uygun fiber optik kablo fiyat listesi ile dikkat çekiyor.

Fiber Optik Kablonun Yapısı

Fiber kablonun merkezinde ışığı ileten ince cam tabaka yer alır. Cam tabakanın çevresinde ışığı tekrar merkeze gönderen yapı bulunur. Bu bölüm cam örtü olarak adlandırılır. En dışta ise kabloyu dış etkenlerden koruyan kılıf dediğimiz dış katman bulunur.