OSGB Firmalarıyla İş Kazalarını Önleme

OSGB Firmalarıyla İş Kazalarını Önleme

İş kazaları birçok iş yerinde hayatın bir gerçeğidir, bazı kuruluşlar, sektöre bağlı olarak daha yüksek bir iş kazası eğilimine sahiptir. Bununla birlikte, hemen hemen her kuruluşun, tesadüfi kazalar veya dikkatsiz hatalar nedeniyle hafif ila büyük yaralanmalara maruz kalan çalışanları vardır. Yüksek riskli işleri olan şirketler, çalışanların yaygın kazalardan kaçınmasına yardımcı olmak için genellikle eğitim sunar. Bu eğitimi sağlayan ise genelde profesyonel iş sağlığı ve güvenliği hizmeti veren OSGB firmalarıdır. OSGB İstanbul içerisinde birçok yerde bulunur. OSGB kısaltışı, Ortak Sağlık Güvenlik Birimi anlamına gelir. Kelimelerin de çağrıştırdığı gibi firmanın tek işi sağlık ve güvenliktir. Büyük ya da küçük her firma için iş güvenliği ve iş sağlığı konularında profesyonel destek verirler. Böylelikle oluşabilecek kaza sayısı minimum olur.

En Yaygın İş Kazası Çeşitleri

Kaymalar/Düşmeler: Kayma ve düşme en yaygın işyeri kazası türüdür. Islak zeminler, molozlar ve engellerin tümü tüm kaza türüne neden oluyor.

Ağırlık Kaldırma: Çoğu işyeri kazası, bir çalışanın ağır bir şeyi kaldırması veya hareket ettirmesi sonucunda meydana gelir. Sırt ve kas yaralanmaları, manuel iş faaliyetlerinden kaynaklanabilecek daha yaygın yaralanmalar arasındadır. Burkulma ve incinmeler de bu faaliyetlerden kaynaklanabilir.

Elektrik Kazaları: Çalışanların rutin olarak elektrik sorunları üzerinde çalıştığı veya önemli elektrik kullanımının söz konusu olduğu iş yaptığı işyerlerinde elektrik kazaları yaygındır.

Kimyasal Kazalar: Kimyasal tehlikeler kimyasal kullanımın yaygın olduğu çalışma ortamlarında yanıklara, patlamalara ve ciddi yaralanmalara neden olabilir. Kimyasallarla çalışan çalışanlar, uygulanabilir olduğunda cildini korumak ve kimyasal solumayı önlemek için gerekli tüm önlemleri almalıdır.

Profesyonel OSGB İstanbul Firmaları ile iş Kazalarını En Aza İndirin

Gelişen ve büyüyen işyerlerinde kaza ve hastalık riski gittikçe artmaktadır. Kaliteli hizmet verecek OSGB İstanbul merkezli bir firma ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için almak için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret edebilirsiniz.