Boyler Nedir?

Boyler Nedir?

Boyler Çeşitleri Nelerdir?

İnsanoğlunun temel ihtiyaçlarından biri olan ısınma günümüzde artık daha da önemli hale gelmiştir. Binalar, müstakil evler, apartmanlar veya pek çok sosyal alanlarda ısınma mutlaka gereklidir. Gerek şofbenle gerek termosifonla veya elektrikli kombiyle pek çok ısınma yolu vardır. Ancak bunların ne kadar güvenli olduğu ve tasarruf sağladığı tartışılır. İşte burada tasarruf ve güven için sıcak suyu kullanıma hazırlayan "Boyler Tankı" devreye girer. Bu tanklar hem gündelik hayatta kullanacağımız suları hazır hale getirir hem de kullanacağımız suyun uzun ömürlü ve hijyenik olmasını sağlar. Boylerlerin ısınma sisteminden devreye girmesiyle monte edildiği yerde ısınır. Bu şekilde enerjiden ileri boyutta tasarruf edilmesinin sağlar. Ayrıca vermiş olduğumuz bakım ve onarım hizmetleri hakkında da https://www.vefaheat.com/tanklar-2/hizli-boyler/ adresine ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Sistem ısınma aşamasındayken hem asıl depodaki suyu ısıtır hem de sıcak suyun ısınma haznesinde dolaşmasını sağlar. Bu da alanın da ısınmasını sağlayarak sıcağı iki kat daha fazla konforlu şekilde hissederiz.

Boyler Kullanım Alanları

Boyler kendi arasında ikiye ayrılır. Bunlar;

  • - Gömlekli boyler
  • - Serpentinli boylerdir. Bunların iki kısma ayrılmasının amacı kullanım alanlarının farklılığıdır. Gömlekli Boyler genellikle kalorifer kazanlarında kullanılır. Isıtma sistemlerinde ve kalorifer sisteminde basıncın 25mmSS' unu geçmemesi gerekir. Geçerse iç sistemde çökmeler ve engeller meydana gelir.

Serpentinli Boylerin ısı kaynakları genelde buhar kazanı, sıcak su kazanı, yenilenebilir enerji (güneş, jeotermal ) panelleri ve ısı pompası şeklinde sıralanabilir. Bu boylerler sıcak su ihtiyacı olan tüm mekanlarda buhar kazanına, güneş kellökterine veya sıcak suya bağlanarak işlevini yerine getirir. Gün içinde ihtiyacınız olan sıcak suyu hijyenik ve kesintisiz bir şekilde kullanmak istiyorsanız ısıtma sistemlerinizde boyler kullanmanız şarttır. Boyler hakkında aradığınız tüm ürünlere vefaheat.com adresimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.