Led Aydınlatma Neye Denir

Led Aydınlatma Neye Denir

Led Aydınlatmaların Özellikleri Nelerdir

Led yarı iletken olan ışık yayan, diyot temelli elektronik olan devre elemanıdır. 1920 yıllarında Rusya icat edilerek hayatımıza girmiştir. Led aydınlatma olarak Led yüksek tavan olarak sıklıkla karşımıza çıkar. Oleg Vladimirovich isimli olan ve radyo teknisyenliği yapan kişi diyotların ışıkları yaydığını fark etmiştir. 1927 yılında Rusya da bulunan bir gazete Led ile alakalı olan buluşları da yayınlanmıştır. Led sistemleri ve Led yüksek tavan tasarımları yarı iletken özellikler taşır. Bu şekilde tasarlanan aydınlatma ürünleri farklı açılardan ışık verecek şekilde üretilir. Hassas olmayan gerilim aralıklarından dolayı Ledlerin bozulması zordur. Ayrıca % 80 oranında tasarruf sağlamaktadır.

Led Aydınlatma Sistemleri İle Alakalı Detay

35 yıl boyunca yanabilme özelliğine sahip olan Led yüksek tavan sistemleri klasik ve geleneksel olan ampullere göre 10 kat daha az elektrik tüketimi yapmaktadır. Bu şekilde hizmet veren aydınlatma sistemine de Led aydınlatma denir.

Led Ürünleri Seçerken Dikkat Edin

Led olarak kullanılan ürünlerin CE, TÜV, RoHs VE TSE standartlarında uygunluk olması gerekmektedir. Led yüksek tavan ürünlerinin seçiminde de bu detayların olmasına dikkat etmek gerekir. Ayrıca bu tarz ürünlerde bulunan ışık ölçümlerinin de özel olan laboratuvarlarda yapılması oldukça önemlidir.

Led Yüksek Tavan Ürünler Pahalı mıdır

Led fiyatları ilk defa alacak ve ilk defa kullanacak olan kişilere ve kurumlara pahalı gelebilir. Düşük olan Led yüksek tavan sistemleri bakım maliyetleri, lamba değiştirme, kullanım ömürleri, işletme ve enerji tüketimi açısından her zaman ekonomiktir. Bundan kaynaklı olarak ve gelişen teknoloji sayesinde sağladığı imkânlar açısından oldukça büyük olan avantajları sağlar.