Çarpım Tablosu Oyunu

Çarpım Tablosu Oyunu

Çarpım Tablosu Oyununun Amacı Nedir?

Çarpım tablosu oyunu ilkokul 1. kademedeki öğrencilerin matematik öğrenim süreçlerini kolaylaştıracak ve eğlenceli öğrenimi destekleyecek bir ürün olarak tasarlanmıştır. Türkiye nin ilk ve tek patentli matematik oyunu olarak eğitim materyalleri bünyesinde geliştirilen ürün çarpım tablosunun kolay ezberlenmesini sağlar. Detaylı bilgi için href=" target="_blank"> sayfasını inceleyebilirsiniz. Oyunun öğrenci ile tanıştırılması ve iki saatlik bir oyun süresinden sonra öğrenci çarpım tablosunun tamamını kolaylıkla ezberlemiş olur.

  • Ürün içerisinde 1 adet skor kartı ve oyunun nasıl oynanacağını dair açıklama belgesi
  • 1 adet 1. Sınıf kuşe kâğıda basılmış çarpım tablosu oyunu ve yanında oyun kartları bulunmaktadır.

Çarpım tablosu oyununun amaçları şu şekilde sıralanabilir:

 Eğitim materyalleri içerisinde, matematik eğitim materyalleri bünyesinde geliştirilen çarpım tablosu oyununun esas amacı öğrencinin eğlenerek matematik öğrenmesidir.

 Uzun yıllar öğrencilerin sorun yaşadığı çarpım tablosu ezberleme konusu bu oyun sayesinde artık geride kalacak.

 Bir diğer amaç olarak belirtebileceğimiz durum ise ezberleme sürecinde yaşanan zaman kaybının önüne geçmektir.

 Eğlenceli bir şekilde gerçekleşen öğrenme sistemlerinin kalıcı olduğu bilindiğinden oyunun amaçları arasında kalıcı öğrenim sağlamak da bulunmaktadır.

 Oyunun öğretildiği tüm malzemeler sağlığa zararsız malzeme seçeneklerinden belirlenmiş olup toksik madde barındırmamaktadır.

 Öğrencinin öğrenim süreçlerinde dokunduğu, gördüğü, temas ettiği her şeyi daha kolay öğrendiği tespit edilmiş olup çarpım tablosu oyunu bu bilgi minvalinde geliştirilip piyasaya sürülmüştür.

Yaparak yaşayarak öğrenme ve öğretme unsurlarının içerisinde oyunun yeri azımsanmayacak derecede büyüktür. Eğitim materyalleri sektörde bulunan ve açıklığın farkına varıp kalifiye bir sistem geliştirmiştir. Çarpım tablosu oyunu sayesinde 2, 3, 4 ve 5 sınıflarda bulunan tüm matematik işlemlerinin temelini sağlam bir şekilde atabilecek ve tüm zamanlarda kolaylıkla matematiğin öğrenim zorluğunun üstesinden gelebileceksiniz.